Warsztaty

Home/Warsztaty

 

The Breath Song

 

Warsztaty prowadzone przez Diego Pileggiego i Agnieszkę Bresler

 

workshop 02-2015

Ten 3-dniowy warsztat skupiać się będzie na poszukiwaniu związku pomiędzy ciałem a głosem; relacji, w której ciało stanowi pomost do głosowej i muzycznej ekpresji. Używając narzędzi głosowego i fizycznego wsłuchania, strojenia, impulsu i rytmu, uruchamiać będziemy proces indywidualnych poszukiwań każdego z uczestników.

Czym jest fizyczność dźwięku? Czy możemy znaleźć cielesność pieśni? Czy akcja fizyczny ma w sobie zapisany dźwięk/słowo? Jaką relację możemy zbudować pomiędzy akcją, muzyką i tekstem?

Wykorzystując dynamikę pracy indywidualnej, partnerskiej oraz grupowej będziemy dążyć do przekraczania barier fizycznych i głosowych, budując pomost pomiędzy ćwiczeniami a kreatywnymi propozycjami.

Praca opierać się będzie na treningu fizycznym i wokalnym oraz poszukiwaniach muzycznych Jubilo Project, rozwijanych i wzbogacanych o materiały źródłowe wywodzące się z różnych tradycji i kultur, zbieranych podczas wypraw badawczych podejmowanych przez liderów projektu (do Włoch, Hiszpanii, Polski, Rosji, Rumunii i na Sardynię).

Kiedy: piątek 27 – niedziela 29 marca 2015

Godziny: piątek 18.00 – 21.00, sobota & niedziela 11.00 – 18.00 (z godzinną przerwą na lunch)

Miejsce: Studio na Grobli, Instytut im. Jerzego Grotowskiego, ul. na Grobli 30/32, Wrocław

Koszt: 250zł

Max. 16 uczestników

Warsztaty otwarte dla aktorów, performerów, studentów oraz wszystkich zainteresowanych pracą z ciałem i głosem. Każdy uczestnik będzie proszony o przygotowanie wybranego fragmentu tekstu oraz pieśni na warsztat.

Zapisy do 17 marca pod adresem: contact@jubiloproject.com