Fundacja Jubilo ogłasza trzecią edycję cyklu warsztatów „Jestem”, realizowanych we współpracy z Instytutem im. Jerzego Grotowskiego. Głównym celem programu jest opracowanie i zrealizowanie cyklu warsztatów poświęconych różnym obszarom praktyki teatralnej Jubilo, w ramach których uczestnicy będą mogli doświadczyć i zapoznać się z pełnym spektrum metod wykorzystywanych w pracy zespołu.

Harmonogram:
3/09/2021, pt. 19:00–22:00, Studio Na Grobli
4/09/2021, sob. 11:00–14:30, 16:00–19:00, Studio Na Grobli
5/09/2021, niedz. 11:00–14:30, 16:00–19:00, Studio Na Grobli
Gdzie?
Studio na Grobli przy ul. Na Grobli 30/32 we Wrocławiu.
Partner:
Instytut im. Jerzego Grotowskiego
Zapisy:
Istnieje możliwość zapisania się zarówno na całą serię warsztatów Jestem, jak i na poszczególne warsztaty o podtytułach: Działanie, Relacja, Głos, Społeczność. Formularz zgłoszeniowy znajdziecie w linku poniżej: http://bit.ly/2PQflH7. Zapisy na trzeci moduł – Działanie  potrwają do 20 sierpnia.


Podczas trzecich zajęć w ramach programu „Jestem” skupimy się na działaniach fizycznych i partyturze aktorskiej – gdzie je rozpocząć i jak rozwinąć je w relacji z impulsami zewnętrznymi (np. z muzyką, pracą z partnerem).

Następnie, rozpoczynając od elementów związanych z dynamiką i pracą w grupie, skupimy naszą uwagę na zadaniach indywidualnych, improwizacji oraz innych elementach, które pozwolą uczestnikom na ich osobiste odblokowanie i wyrażenie. Przejdziemy od postawionych a priori przez uczestników pytań, dotyczących zaproponowanych przez nich materiałów (np. tekstów), do znalezienia nowych dróg ich interpretacji.

Celem warsztatów jest zachęcanie uczestników do sprawdzenia samych siebie i przekroczenia własnej strefy komfortu, aby odnaleźć swobodną przestrzeń twórczą, a także wsparcie ich przez wykorzystanie narzędzi, które wzmocnią indywidualną praktykę i pomogą im ukonstytuować niezależność twórczą.

Elementy techniczne warsztatów:

  • świadomość fizyczna i przestrzenna,
  • akcja/reakcja,
  • relacja protagonista/chór,
  • flow,
  • badania fizyczne i tekstualne,
  • kompozycja partytury fizycznej,
  • dynamika i dramaturgia działania fizycznego,
  • relacja między partyturą fizyczną a tekstem.

Warsztaty skierowane są do aktorów, performerów, śpiewaków, studentów i wszystkich osób zainteresowanych teatralną pracą Jubilo. Każdy uczestnik proszony jest o przygotowanie wybranego tekstu (własnego, teatralnego, literackiego lub z innego źródła) oraz o przyniesienie ilustracji (rysunek, zdjęcie itd.) związanych z tematem „Inny”.