Pokaz pracy Fundacji Jubilo
Kiedy: śr-czw 18–19/12/2019, 19.00
Gdzie:
Instytut Grotowskiego, Studio Na Grobli
Język: polski i angielski, z angielskimi napisamiW Po drugiej stronie – koncert na fortepian i ciszę badany jest moment przejścia ze stanu uwięzienia do wolności. Jak i za pomocą czego przekraczamy granicę między uwięzieniem a wolnością? Czy to jasna granica? Jak daleko się od niej znajdujemy? To swoiste doświadczenie przechodzenia z jednego stanu w drugi za pomocą muzyki.

W owej podróży artystom towarzyszy postać Kaspara Hausera, którego zdecentralizowane i rozmyte „ja” powtarza jakby za Rimbaudem: „Ja jestem kto inny”. To podróż, w której trzeba nam ponownie zinterpretować nieustannie odradzającą się rzeczywistość i jej doświadczyć. Dzięki czemu możliwe staje się wypracowanie nowego aparatu do postrzegania świata. Świata widzianego i kwestionowanego z różnych perspektyw – oczami Innego.
„Po drugiej stronie – koncert na fortepian i ciszę” stanowi kolejny etap poszukiwań Fundacji Jubilo. Pierwsza wersja pokazu pracy odbyła się 9 grudnia 2018 w Instytucie Grotowskiego. Premiera planowana jest na rok 2020.

Reżyseria, koncepcja i dramaturgia muzyczna, światła: Diego Pileggi
Dramaturgia: Martyna Dębowska
Scenografia i kostiumy: Katarzyna Pieniawska
Występują: Kalieaswari Srinivasan, Marina Mashtaler (pianino)
Produkcja: Fundacja Jubilo
Partnerzy: Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu, Stowarzyszenie MONAR we Wrocławiu, Łokietka 5 – Infopunkt Nadodrze
Języki: polski i angielski, z angielskimi napisami
Czas trwania: 40 min

Pokaz pracy zrealizowany w ramach projektu „Po drugiej stronie – koncert na fortepian i ciszę” dofinansowanego ze środków gminy Wrocław.


Zdjęcia: Paulina Anna Galanciak