„Polifonie z Wyspy”
WARSZTATY TEATRALNO-WOKALNE FUNDACJI JUBILO

Prowadzący: zespół artystyczny Jubilo
Termin: 02-05.05.2024
Zapisy: do 22.04.2024
Gdzie: MiserArt, Wrocław, ul. Cybulskiego 35A

Zapraszamy na autorskie warsztaty, podczas których poznacie pieśni polifoniczne sakralne oraz niesakralne (pasterskie), jak również poszerzycie swoje teatralne doświadczenie dzięki poznaniu metody pracy Jubilo.

Głównym impulsem do stworzenia tych warsztatów jest ekspedycja badawczo-terenowa na Korsyce, którą członkowie Fundacji Jubilo zorganizowali przy wsparciu Culture Moves Europe i Instytutu Goethego w Brukseli. Trzy tygodnie spotkań, warsztatów, uczestnictwa w teatralizowanych rytuałach Wielkanocnych, ale przede wszystkim wspólnego śpiewania wraz z mistrzami gatunku – to doświadczenia, którymi chcemy się z Wami podzielić.

Wychodząc od wspólnej płaszczyzny zbudowanej na zaufaniu i ćwiczeniach zespołowych, zbadamy połączenie głosu i ciała. Wykorzystamy to ostatnie jako swoiste przejście w kierunku wokalnej i muzycznej ekspresji. Pracując z takimi narzędziami, jak słuchanie wokalne i fizyczne, strojenie, impuls, rytm i dźwięk, otworzymy nasze głosy, aby uzyskać dostęp do własnego osobistego procesu poszukiwań.

Elementy techniczne warsztatów:
– słuchanie i relacja
– praca nad rytmem
– praca nad oddechem
– harmonia/dysonans
– praca nad ciałem/głosem
– zasady śpiewu polifonicznego
– nauka pieśni polifonicznych z Korsyki
– praca nad oddechem i dialogiem
– relacja pomiędzy dronem a melodią
– relacja pomiędzy tekstem a piosenką
– relaksacja i wydawanie dźwięku

Warsztaty skierowane są do aktorów, performerów, wokalistów, studentów i wszystkich zainteresowanych pracą teatralną Jubilo. Każdy uczestnik jest poproszony o przygotowanie osobistej piosenki oraz wybranego tekstu (własnego, teatralnego, literackiego lub z innego źródła) nawiązujących do tematu “Podróż”.

Koszt warsztatów: 1200 PLN
Zapisy: CV ze zgłoszeniem na adres e-mail: jubiloproject@gmail.com

Więcej:
IG: fundacjajubilo
Fb: facebook.com/FundacjaJubilo
Tel: (+48) 887419639