O nas

Home | O nas

Jubilo zostało założone w listopadzie 2011 we Wrocławiu przez Daniela Hana i Diego Pileggi. Skład zespołu to międzynarodowa grupa aktorów i muzyków pracująca na stałe we Wrocławiu. W ramach swoich projektów Jubilo współpracuje także z artystami sztuki wizualnych, twórcami filmów dokumentalnych i fotografami. W 2013 roku powstała Fundacja Jubilo.

Project Leaders
Diego Pileggi (ITA)
Agnieszka Bresler (POL)
Koordynator Projektów
Agnieszka Krzaczkowska
Jubilo Ensemble
Agnieszka Bresler (POL)
Joshua Doerksen (CAN)
Aleksandra Gronowska (POL)
Aleksandra Kugacz (POL)
Diego Pileggi (ITA)
Mariae Śmiarowska (POL)
Współpraca Artystyczna
Joshua Doerksen (CAN)
Simona Sala (ITA)
Aleksandra Kugacz (POL)
Samuel Alty (NZ)
Katarzyna Kapela (POL)
Jacek Timingeriu (POL)
Jakub Gontarski (POL)
Katarzyna Małecka (POL)
Wcześniejsi Współpracownicy
Daniel Han (USA)
Gabriel Rodriguez Almagro (ESP)
Alexandra Kazazou (GRE)
Piotr Kurjata (POL)
Ilona Krawczyk (POL)
Światła
Paweł Nowak

Diego Pileggi
Diego Pileggi jest aktorem i reżyserem włoskiego pochodzenia. W roku 2011 ukończył studia aktorskie MA Acting prowadzone przez Manchester Metropolitan University we współpracy z Teatrem Pieśń Kozła we Wrocławiu. W 2007 roku ukończył studia z zakresu sztuk performatywnych na Università degli Studi di Milano. Diego gra na klarnecie. Ma bogaty wachlarz doświadczeń związanych z ruchem, teatrem tańca, ćwiczył też Kendo. Był założycielem grupy teatralnej Il Giardino delle Ore w północnych Włoszech; przez kilka lat pracował również jako lalkarz w teatrze Teatro dei Burattini w Como. Lider projektu Oistros, badań teatralnych prowadzonych latem 2009 w Salento wokół rytuału tarantyzmu (Pizzica) oraz późniejszych poszukiwań i pracy nad pieśniami liturgicznymi, pieśniami pracy oraz walką na noże. Diego jest jednym z aktorów i współzałożycieli zespołu teatralnego Odra Ensemble, powstałego przy współpracy z Teatrem Pieśń Kozła; ich pierwszy spektakl Po nas tylko kości: Refleksje Eurydyki miał swoją premierę w marcu 2013. Współzałożyciel i lider artystyczny Jubilo.

Agnieszka Bresler
Agnieszka jest aktorką polskiego pochodzenia. W roku 2013 ukończyła studia aktorskie MA Acting prowadzone przez Manchester Metropolitan University we współpracy z Teatrem Pieśń Kozła we Wrocławiu. Uzyskała też dyplom na kierunku Physical Theatre Practice w Adam Smith College w Szkocji (2009). Jako aktorka współpracowała z teatrami w Wielkiej Brytanii, Polsce i we Włoszech, m.in. z National Theatre of Scotland (Rupture, Edynburg 2007), Teatro La Madrugada (A Piedi Asciutti, Mediolan 2009) czy Romany Theatre Company (Our Big Land, Londyn 2013). W 2006 roku założyła w Glasgow polski zespół teatralny, Gappad Theatre, którym kierowała do 2011 roku. We współpracy z Teatro La Madrugada przygotowała swój autorski monodram „Starsza Pani”, który w latach 2010-2011 wystawiała na scenach w Szkocji, Włoszech, Polsce i Danii. W 2012 roku kierowała projektem teatralnym „Spotkania/Muzykowania” organizowanym przez Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, w ramach którego współprowadziła badania nad kulturą łemkowską i pieśniami łemkowskimi, a także wyreżyserowała spektakl. W 2013 roku zrealizowała autorski projekt „Siła głosu – Siła kobiety” we współpracy z Teatrem Pieśń Kozła. Lider artystyczny Jubilo.

Agnieszka Krzaczkowska
Agnieszka jest teatrologiem. Ukończyła kierunek Wiedza o Teatrze na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Doświadczenie zdobywała m.in. jako asystentka dyrektora Teatru Pieśń Kozła, asystentka dyrektor wrocławskiego wydziału aktorskiego Manchester Metropolitan University oraz koordynator organizacji tego wydziału we Wrocławiu.