O nas

Home/O nas

Jubilo zostało założone w listopadzie 2011 we Wrocławiu przez Daniela Hana i Diego Pileggi. Skład zespołu to międzynarodowa grupa aktorów i muzyków pracująca na stałe we Wrocławiu. W ramach swoich projektów Jubilo współpracuje także z artystami sztuki wizualnych, twórcami filmów dokumentalnych i fotografami. W 2013 roku powstała Fundacja Jubilo.

Dyrektor Artystyczny
Diego Pileggi (IT)
Manadżer Projektow
Martyna Dębowska
Współpraca Artystyczna
Agnieszka Bresler (PL)
Katarzyna Pieniawska/Scenography (PL)
Technik
Jachu (PL)
Dawid Ilczyszyn (PL)
Zewnętrzni współpracownicy
Paulina Anna Galanciak/Photography (PL)
Martina Storani/PHD Research (IT)
Maciej Zakrzewski/Photography (PL)
Katarzyna Gierczyk/Costumes (PL)
Jakub Klawikowski/Filmography (PL)
Michał Dzierza/Photography (PL)
Wcześniejsi Współpracownicy
Agnieszka Krzaczkowska (PL)
Joshua Doerksen (CAN)
Simona Sala (IT)
Aleksandra Kugacz (PL)
Samuel Alty (NZ)
Katarzyna Kapela (PL)
Jacek Timingeriu (PL)
Mariae Śmiarowska (PL)
Daniel Han (USA)
Gabriel Rodriguez Almagro(ESP)
Alexandra Kazazou (GR)
Piotr Kurjata (PL)
Ilona Krawczyk (PL)

Diego Pileggi jest włoskim aktorem i reżyserem. W 2011 roku ukończył studia aktorskie prowadzone przez Manchester Metropolitan University we współpracy z Teatrem Pieśń Kozła we Wrocławiu, a w 2007 roku studia z zakresu sztuk performatywnych na Università degli Studi di Milano. Założyciel teatru fizycznego Odra Ensemble (2012), prowadzonego we współpracy z Teatrem Pieśń Kozła, i włoskiego zespołu teatralnego Il Giardino delle Ore (2010). Lider projektu „Oistros”, ekspedycji badawczej poświęconej północnowłoskiemu rytuałowi tarantyzmu oraz pieśniom pracy, pieśniom liturgicznymi i walce na noże. Od 2012 jest współzałożycielem i liderem grupy teatralnej Jubilo, która prowadzi projekty/wystawia spektakle z grupami marginalizowanymi społecznie. Wraz z Jubilo prowadził warsztaty, reżyserował i realizował projekty teatralne w różnych środowiskach, m.in. pracował z osobami z zaburzeniami umysłowymi i fizycznymi, uchodźcami, społecznością romską i więźniami.

W 2017 roku Diego Pileggi nawiązał współpracę z Coordinamento Nazionale Teatro in Carcere (włoską siecią teatrów w więzieniu) oraz z europejską siecią teatrów, wspieraną przez Unię Europejską w ramach projektu Erasmus+ (w tym z Bratysławą, Belgradem itd.), których celem jest wykorzystanie narzędzi teatralnych w pracy z grupami marginalizowanymi przez społeczeństwo, a także w szkoleniu artystów i reżyserów.

Jako aktor i pedagog Diego Pileggi współpracował m.in. z Instytutem Grotowskiego, zespołem In Medias Res, Teatrami Polskimi we Wrocławiu i Warszawie oraz Teatro dell’Albero.

Martyna Dębowska