Data premiery: 24 listopada 2015
Zaklad Karny nr 1 we Wrocławiu

Aktorzy: Dawid, Dominik, J., Mateusz
Reżyseria: Diego Pileggi, Simona Sala, Agnieszka Bresler
​​Scenariusz: Agnieszka Bresler
Muzyka: Dawid Ilczyszyn
Koordynator projektu: Agnieszka Krzaczkowska

Czas trwania: 30 minutOdzwierciedlenie
to spektakl teatralny powstały w ramach projektu ODKLUCZANIE prowadzonego przez Fundację Jubilo od listopada 2014 roku na terenie Zakładu Karnego Nr 1 we Wrocławiu, we współpracy z Instytutem im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu i przy wsparciu Gminy Wrocław. W projekcie udział biorą mężczyźni osadzeni na oddziałach zamkniętych oraz pół-otwartych Zakładu Karnego.

Spektakl Odzwierciedlenie łączy doświadczenia, refleksje i emocje zebrane podczas procesu warsztatów teatralnych oraz improwizacje i próby pisarskie w odpowiedzi na wiersz amerykańskiego poety Walta Whitmana Do Ciebie. Scenariusz tego przedstawienia pisany był wspólnie przez uczestników oraz prowadzących przez cały czas trwania projektu, wplatając w niego dowolne materiały tekstowe i muzyczne, inspiracje i pomysły każdej z osób. Odzwierciedlenie jest próbą wykroczeni​a​ poza zagadnienie jednostki, w stronę relacji z drugim człowiekiem i pytanie o naszą obecność wobec drugiej osoby, nasze postrzeganie siebie w odbiciu innego człowieka.

W 2017 roku spektakl ​Odzwierciedlenie zajął I miejsce na IV Ogólnopolski​m​​ Konkurs​ie​ Więziennej Twórczości Teatralnej​ w Poznaniu oraz otrzymał Nagrodę Główną XXVI. Ogólnopolskiego i XIV. Międzynarodowego Przeglądu Sztuki Więziennej w Sztumie. W czerwcu i sierpniu 2017 spektakl był gościnnie prezentowany w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego.


Zwiastun spektaklu

Odzwierciedlenie – Premiera spektaklu

Zdjęcia: Marcin Maziej, Rita Baum nr 38 „Wykluczenie”


Odzwierciedlenie w Teatrze Polskim w Poznaniu

Zdjęcia: Maciej Zakrzewski