Pokaz pracy Fundacji Jubilo
Kiedy: czw.-pt. 17-18/12/2020, 19.00
Gdzie:
Instytut Grotowskiego, Studio Na Grobli
Język: polski, angielski i włoski


„Po drugiej stronie/Przejście” to kolejny krok w kilkuletnich badaniach Fundacji Jubilo skupiających się wokół tematów wolności i odosobnienia. Tym razem zespół podjął współpracę z grupą młodych aktorów, angażując ich w proces badawczy bezpośrednio powiązany z pracą, którą Jubilo prowadzi od lat w ramach projektu „Unlocking”.

Nie należy interpretować tytułu jako definicji, lecz jako pytanie, sugestię kierunku, żywą dynamikę zmiany. Zmiany dokonującej się zarówno w świecie zewnętrznym, jak i wewnątrz, w nas. Jak możemy być jej świadkami? Czy angażujemy się w nią aktywnie czy biernie akceptujemy jej konsekwencje?

W pokazie pracy „Po drugiej stronie/Przejście” artyści chcą zainicjować niewielką zmianę perspektywy pracy, w której nieustannie podejmują próbę prawdziwego spotkania z innymi. Jak możemy z naszej perspektywy interpretować stan odosobnienia? Czym jest granica? Jak możemy ją pokonać? Co to znaczy spotkać kogoś innego?

Występują: Zuzanna Dobrzańska, Marek Idzikowski, Michał Murawski, Alessia Romano, Eliza Paś, Małgorzata Wrzosek
Prowadzący: Diego Pileggi, Aleksandra Gronowska
Scenografia: Katarzyna Pieniawska
Produkcja: Fundacja Jubilo
Koordynacja: Anna Cłapińska, Martyna Dębowska
Partner: Instytut im. Jerzego Grotowskiego

Dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Gminy Wrocław.